Lockdown w zaciszu domowym, czyli zalety termoizolacji.
Lockdown w zaciszu domowym, czyli zalety termoizolacji. Opublikowany:03.02.2021

Obecnie znacznie więcej czasu spędzamy we własnym, domowym zaciszu. Zmusiła nas do tego pandemia, więc w trosce o własne i najbliższych zdrowie pracujemy, uczymy się i przebywamy w domu. Za oknem mroźna, zimowa aura wzbudza zachwyt swym pięknem, ale też wymusza pragnienie domowego ciepła. Zatem podkręcamy pokrętła termostatów, termoregulatorów, dosypujemy więcej do kotła…itp. Kiedy w domu jest ciepło, z radością skupiamy się na życiu rodzinnym i prywatnym. Aby móc czerpać z niego satysfakcję i nie obawiać się kłopotów finansowych, spokojnie spoglądamy na rachunki i faktury za ogrzewanie, zwłaszcza wtedy, gdy zadbaliśmy o nasz dom, o jego kompleksową termoizolację.

Teraz możemy praktycznie gospodarować ciepłem, czyli w optymalny sposób dostosowywać temperaturę do nowych pór przebywania domowników w domu. Obserwując siebie i najbliższych zauważamy, że zbyt wysoka temperatura wnętrza prowadzi do przegrzania naszych organizmów. Stajemy się ospali, apatyczni, wzrasta ryzyko infekcji, bowiem śluzówki naszych dzieci są przesuszone, a nasz sen nie przynosi nam odpoczynku, wręcz przeciwnie wstajemy zmęczeni i zniechęceni.

Aby zapobiec temu warto zainwestować w taki system ogrzewania, który pozwoli nam dostosować temperaturę do potrzeb danego pomieszczenia. Nie zapominajmy również o częstym wietrzeniu pomieszczeń, a wtedy nasza wydolność i witalność na pewno ulegną poprawie.