Ocieplanie domu w okresie jesienno-zimowym.
Ocieplanie domu w okresie jesienno-zimowym. Opublikowany:09.11.2021

Nadeszła jesień, a przy okazji chłodniejsze dni, kiedy temperatura spada poniżej zera. Wielu inwestorów zastanawia się, czy w takiej temperaturze można ocieplać domy lub robić wylewki na podłogę.  Na te trudne niekiedy pytania postaramy się odpowiedzieć. 

W przypadku ocieplania domów, pożądany zakres temperatury mieści się w granicach od 5° do 25°C. Co zrobić gdy nasi fachowcy nie zdążyli wykonać ocieplenia zanim nastąpił spadek temperatury? Mamy na to radę. Otóż używając kleju z dodatkiem plastyfikatora można ocieplać budynki w temperaturze do -5°C.

W kwestii wylewek sytuacja jest dużo łatwiejsza, ponieważ fachowcy zazwyczaj je wykonują w okresie jesienno-zimowym. We wnętrzu domu, gdy większość prac jest już zrobiona, można przestrzeń nagrzać do odpowiedniej temperatury. Czy zatem kupować styropian w okresie jesienno-zimowym czy nie? Odpowiedź jest prosta: TAK. 

Kolejnym argumentem przekonującym do zakupu styropianu jest fakt, iż ten materiał nie psuje się, nie ma określonej daty ważności i może poczekać na odpowiedni moment zarówno dla inwestora jak i wykonawcy. Pamiętajmy,  że styropian wysezonowany jest dużo lepszy niż  świeży,  który ledwie co wyszedł z formy produkcyjnej.  Ostatnią kwestią, zazwyczaj tą decydującą o zakupie, jest jego cena. Z wieloletniego doświadczenia zauważamy, iż w okresie  jesienno-zimowym,  cena styropianu spada.  Jej ponowny wzrost dostrzegamy na początku wiosny, gdy ruszają prace budowlane.

Tak więc zapraszamy do zakupu styropianu w okresie jesienno- zimowym!