System MEGASTYRO - Dachy płaskie

System dach płaski MEGASTYRO

Przez 15 lat istnienia producenta styropianu MEGASTYRO opracowaliśmy system dach płaski MEGASTYRO, który można dopasować do wymagań i ograniczeń projektowych każdego płaskiego dachu.

Poniżej przedstawiamy animację naszych systemów dachowych Megastyro

1. Systemu dach płaski attyka MEGASTYRO 

2. Systemu dach płaski z rynną MEGASTYRO

 Poniżej przedstawiamy schemat do systemu dach płaski MEGASTYRO 

Makieta 1 z klejem

W skład systemu MEGASTYRO dach płaski składa się:

1. Podłoże: beton,blacha, drewno, stara papa

2. Grunt.

3. Paroizolacja: papa termozgrzewalna np. papa podkładowa V60 S30 lub folia paroizolacyjna.

4. Ocieplenie attyki - styropian lub płyta laminowana styropapa.

5. Zestaw mocujący do attyki ( tuleja, wkręt, koszulka).

6. Płyta docieplenia styropian biały lub grafitowy firmy Megastyro.

7. Styropian spadkowy nieoklejony lub oklejony papą Megastyro.

8. Kliny laminowane izokliny (np. 10 x 10).

9. Papa podkładowa samoprzylepna lub termozgrzewalna wywinięta na wierzch attyki.

10. Zestaw mocujący lub klej piano-klej dekarski.

11. Papa wierzchniego krycia termozgrzewalna 5,2 mm wywinięta na wierzch attyki.

12. Obróbka blacharska

Zalety stosowania systemu MEGASTYRO:

 • Izolacja termiczna dachów/tarasów.
 • Odprowadzanie wody deszczowej
 • Możliwość spełnienia wymogów pożarowych NRO
 • Łatwość montażu oraz nie wysokie koszty.

Nasz dział handlowy na podstawie przesłanych zapytań przygotuje wycenę potrzebnych materiałów. Z uwagi że każdy dach jest inny proszę o przesłanie rzutu dachu wraz z przekrojem w wersji *.dwg , *.pdf , *.jpg , *.docx.

Na budowę dociera komplet materiałów wraz z przygotowanym wcześniej planem układania spadków. Każda płyta spadkowa jest opisana numerem oraz posiada etykietę.

styropapa

 

Dachy o konstrukcji płaskiej są narażone na wiele niebezpieczeństw. Do najczęstszych zaliczają się zastoiny wodne, ale trzeba uważać także na strefy obciążenia wiatrem. Źle zamontowany, niskiej jakości system skutkuje niszczeniem powierzchni, przeciekami oraz powstawaniem strat cieplnych. Dachy płaskie powinny być więc konstruowane zgodnie z obowiązującymi normami. Równie ważna jest jakość użytych materiałów. MEGASTYRO proponuje rozwiązania, które doskonale zabezpieczą dach przed niszczeniem i niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Najlepsza ochrona dachów płaskich

Na naszą ofertę składają się kompleksowe systemy. Zapewniają one prawidłowe ocieplenie domu (eliminacja mostków cieplnych) oraz odprowadzanie wody deszczowej z powierzchni dachu płaskiego. Systemy MEGASTYRO są też w stanie spełnić wymogi przeciwpożarowe określane przez ministerstwo (tzw. NRO). Ta wszechstronność jest możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, których używamy do produkcji wysokiej jakości styropianu.

Do głównych zalet naszego materiału należą:

– niewielka waga,

– świetna termoizolacyjność,

– znaczna odporność na odkształcenia,

– wytrzymałość wobec nacisku.

Przykładowy system dachu płaskiego jest wielowarstwowy. Zawiera konieczne do właściwego ocieplenia i odprowadzania wody elementy, które wykazują się dodatkowo długoletnią żywotnością. Wszystkie części współpracują ze sobą, dając w efekcie jedno z najlepszych dostępnych na rynku zabezpieczeń pokryć dachowych.

Dachy płaskie bez ograniczeń

Asortyment MEGASTYRO możliwy jest do zastosowania na dachach niezależnie do ich wielkości czy kształtów. Daje się dopasować do wszelkich wymagań i ograniczeń projektowych. Za sprawą specjalnie tworzonych płyt można skonstruować dachy płaskie z profilowanym spadkiem, bez mostków termicznych. Systemy są bezproblemowe w montażu. Ich konstrukcja mocno skraca czas potrzebny na instalację. Doświadczeni montażyści mogą uporać się z tym w rekordowo krótkim czasie.

Ekologiczne systemy płaskich dachów

Jedną z naczelnych zasad, wedle której tworzymy naszą ofertę, jest połączenie wysokiej jakości systemów z ich ekologicznością. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych materiałów, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz zdrowie człowieka. Ich skuteczność oraz jakość potwierdzona została przez atesty i certyfikaty. Oprócz tego dbamy, aby wszelkie produkty wychodzące z naszego zakładu były kontrolowane przed oddaniem ich do użytku zgodnie z europejską oceną zgodności. W ten sposób możemy zapewnić wysokogatunkowe, trwałe, a przy tym bezpieczne styropianowe systemy dachowe.

Izolacja cieplna dachu płaskiego

Przy montażu dachów płaskich jedną z najważniejszych czynności jest odpowiednia izolacja cieplna, która uchroni budynek przed możliwymi nieszczelnościami, zawilgoceniami, czy problemem przeciekania. Odpowiednio dobrana izolacja dachu płaskiego pełni dwie bardzo ważne funkcje:

 • chroni przed utratą ciepła z budynku
 • chroni przed przedostaniem się wody opadowej (deszczu, topniejącego śniegu) do wewnątrz.

Te dwie role mają niezwykle istotne znaczenie z punktu widzenia późniejszego użytkowania dachu i jego bezawaryjności. Dlatego dobór odpowiedniej jakości materiałów, które wykorzystamy do hydroizolacji jest kluczowy.

W systemach dachów płaskich MEGASTYRO wykorzystujemy nowoczesne metody izolacyjne, takie jak styropiany białe i grafitowe oraz najnowocześniejsze papy dachowe. Spełniają one najwyższe normy zabezpieczeń, dzięki czemu przy odpowiednim montażu gwarantują skuteczność i niezawodność. Wybór konkretnego rozwiązania jest oczywiście uzależniony od danego projektu architektonicznego, uwzględniającego uwarunkowania budynku i maksymalne obciążenia powierzchni dachu płaskiego.

Odwodnienie

Odpowiednie działanie dachu płaskiego zapewnia również – w parze z opisaną wyżej hydroizolacją – prawidłowe odwodnienie, czyli zapewnienie odprowadzenia wody z jego powierzchni. Dach płaski ma to do siebie, że trudniej naturalnie odprowadzić z niego wodę, np. dzięki spadkom. Dlatego potrzebne są specjalne systemy, które umożliwią ten proces, aby nie zalegała ona na jego powierzchni – mogłoby to bowiem doprowadzić do wilgoci, a nawet zagrzybienia zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynku.

Proponujemy dwa, niezwykle skuteczne sposoby odwodnienia dachów płaskich:

 • Wpusty/Rzygacze w ścianie attykowej – przy tym rozwiązaniu specjalne kielichy spustowe montowane są z nachyleniem w kierunku rury spustowej, która umożliwia odpływ wody z dachu.
 • Rynna – odpowiednio wyprofilowane pasy rynnowe montowane są wzdłuż dachu płaskiego i pozwalają na spływanie wody opadowej rynną w dół budynku.

Sposoby oferowane przez MEGASTYRO są dopracowane i skuteczne, ale należy pamiętać, aby zastosowanie każdego z nich skonsultować ze specjalistami, którzy znają specyfikę płaskiego dachu, na którym docelowo mają być one montowane.

Dlaczego warto zdecydować się na system dachu płaskiego MEGASTYRO?

Zalet dachu płaskiego jest bardzo dużo. Warto wspomnieć o kilku z nich. Są to m.in.:

 • Możliwość wykorzystania przestrzeni na dachu – płaską część powierzchni można wykorzystać i zaaranżować np. jako taras lub ogród.
 • Możliwość wykorzystania przestrzeni pod dachem – brak skośnego dachu to również brak skosów na najwyższej kondygnacji budynku. Dzięki temu można dowolnie zaplanować jej wykorzystanie, bez konieczności wkomponowania i dostosowania powierzchni do charakterystycznych dla poddasza skosów.
 • Energooszczędność – konstrukcja domów z płaskimi dachami sprawia, że są one bardziej energooszczędne. Umożliwiają też montaż kolektorów słonecznych, które praktycznie zawsze będą czerpały odpowiednio dużo słońca. Co więcej, łatwiej możemy sterować ich nachyleniem w ciągu dnia tak, aby zmaksymalizować ich skuteczność.
 • Łatwość dostępu – konserwacja, serwisowanie i prowadzenie jakichkolwiek prac na płaskim dachu jest dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze niż na tradycyjnych dachach skośnych. 

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych inwestycją w nowoczesne i profesjonalne systemy dachów płaskich do zaznajomienia się z naszą ofertą. Rozwiązania MEGASTYRO to gwarancja długoletniej eksploatacji oraz doskonałej ochrony budynku. Podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi przedstawicielami można dowiedzieć się więcej o szczegółach oferty. Z przyjemnością doradzimy też wybór najlepszego rozwiązania.