Styropapa Spadkowa - Styropian z Papą na Dach

STYROPAPA SPADKOWA

Styropian ze spadkiem, laminowany jednostronnie lub dwustronnie papą podkładową, czyli Styropapa spadkowa stosowana jest do izolacji cieplnej dachów płaskich.

Styropapa - Styropapa Spadkowa Megastyro - Spadkowy oklejony numer 2

Zakład z papy znajduje się na dwóch bokach styropapy ze spadkiem.

 

Styropapa - Styropapa Spadkowa Megastyro - Spadkowy oklejony numer 1

 

Zalety STYROPAPA SPADKOWA MEGASTYRO: 

  • Jest doskonałą izolacją cieplną
  • Służy do odprowadzenia wody z dachów płaskich, skośnych, odwróconych, tarasów.
  • Daje możliwość uzyskania dowolnego spadku od 0.5% do 30%
  • Umożliwia zgrzanie warstwy papy wierzchniej bezpośrednio na styropapa ze spadkiem
  • Dzięki zastosowaniu systemu dach płaski MEGASTYRO spełniamy również wymagania NRO.

 

Styropapa ze spadkiem produkowana jest w różnych kształtach dopasowanych do każdego rodzaju dachu lub tarasu.

Klocki wszystkie mniejsze

  1. Styropapa spadkowa ze spadkiem jednokierunkowym
  2. Styropapa spadkowa ze spadkiem korytkowym do 1 miejsca
  3. Styropapa spadkowa ze spadkiem grzbietowym na 2 boki

Poniżej kontrspadki wykonane ze styropapy spadkowej służące do nakierowania wody do wpustów/przepustów dachowych 

Styropapa -  Styropapa Spadkowa Megastyro - Produkt 2.1

Styropapa -  Styropapa Spadkowa Megastyro - Produkt 2.1 b

Styropapa spadkowa MEGASTYRO jest produkowana z następujących rodzajów styropianu:

  • EPS 80-038 Dach/Podłoga
  • EPS 100-038 Dach/Podłoga
  • EPS 100-036 Dach/Podłoga
  • EPS 150-035 Dach/Podłoga
  • EPS 80-031 LAMBDA MAX Dach/Podłoga
  • NOWOŚĆ!!! EPS 100-030 LAMBDA MAX Dach/Podłoga

Styropapa -  Styropapa Spadkowa Megastyro - Spadkowy oklejony grafitowy numer 2

Styropapa -  Styropapa Spadkowa Megastyro - Spadkowy oklejony grafitowy numer 1

Styropapa ze spadkiem również wchodzi w składa całego systemu MEGASTYRO dach płaski składającego się z kompletu materiału potrzebnych do wykończenia dachu lub tarasu płaskiego.

systemgłowny2

PŁYTY STYROPAPA MEGASTYRO PLUS w 2019 roku zbadana została przez Instytut Techniki Budowlanej Warszawa i uzyskała

Krajową Ocenę Techniczną o numerze ITB-KOT-2019/1062

NRO czyli nierozprzestrzenianie ognia 

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pracownicy działu technicznego firmy MEGASTYRO dobiorą odpowiednie materiały oraz opracują plan ułożenia spadków na podstawie przesłanego projektu lub indywidualnego życzenia klienta.

 

Dostarczony na budowę plan ułożenia spadków oraz odpowiednio ponumerowany styropian ze spadkiem pozwolą na  bezproblemowy i szybki montaż styropianu spadkowego MEGASTYRO na dachach.

 

Prosimy o przysyłanie plików zawierających rzut dachów i przekroje obiektów najlepiej w formie dwg lub pdf lub jpg. lub każdej innej z naniesionymi wymiarami.

Do klienta zostanie dostarczony styropian spadkowy w postaci odpowiednio ukształtowanych i opisanych płyt spadkowych, które układa się zgodnie z załączoną instrukcją.

 

 

 

Z czego zbudowana jest styropapa spadkowa?

Już sama nazwa wskazuje, że styropapa  to połączone ze sobą  dwa bardzo popularne  w budownictwie  materiały, czyli  styropian oraz papa. Takie połączenie  tworzy doskonałą izolację termiczną, a przy okazji zabezpiecza budynek przed niekorzystnym działaniem wód deszczowych.  Tym bardziej,  że poszczególne rodzaje tego materiału mogą składać się nawet z dwóch warstw papy. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż taka struktura  pozwala na uzyskanie odpowiedniego kształtu styropapy. Dzięki temu, z łatwością można dopasować nie tylko kąt spadku, ale również jego kształt. Ma to ogromne znaczenie w zastosowaniu  na dachach  i tarasach, gdyż służy do nakierowania wody w odpowiednie miejsce. Dzięki temu zastosowanie  styropapy spadkowej  jest wyjątkowo  pożądane.


Co wyróżnia styropapę spadkową?

Przede wszystkim styropapa jest stosunkowo popularnym rozwiązaniem na ocieplenie dachu. Szczególnie jest to związane z jego skutecznością, o czym świadczy niska przewodność cieplna styropapy. Dzięki temu zyskuje się pewność, iż materiał zatrzyma ciepło w obiekcie. Warto też zwrócić uwagę na łatwą dostępność styropapy spadkowej oraz na niską cenę tego rozwiązania. W ten  sposób można z niego skorzystać nawet na dachach o dużej powierzchni. Ważne jest tylko to, by wybrany materiał cechował się jak najniższym współczynnikiem ciepła lambda,  który gwarantuje niskie straty ciepła poprzez powierzchnię dachu. Poza tym styropapa cechuje się długą żywotnością, co jest związane z jej odpornością na  czynniki atmosferyczne, w tym na  wody deszczowe.  Ponadto  utrzymuje w strukturze dachu właściwe parametry  ciepła i wilgotności.  Nie można również zapominać o tym, że ten materiał jest stosunkowo lekki, więc nie stanowi nadmiernego obciążenia dla całej konstrukcji stropodachu.  Dzięki temu jest bezpieczny dla budynku oraz ludzi.  Bezpieczeństwo  zwiększa fakt, iż styropapa ma właściwości samogasnące. Tak naprawdę ten sposób izolacji ma wiele zalet przemawiających  za tym, że jest to odpowiedni materiał do izolacji budynków różnej użyteczności. Przy tym jego montaż nie zajmuje wiele czasu, co jeszcze bardziej ogranicza koszty związane z termomodernizacją.


Kiedy warto postawić na styropapę spadkową?

Styropapa jest uniwersalnym  materiałem, który można wykorzystać jako pokrycia dachów mało
i wielkopowierzchniowych, do izolacji tarasów , balkonów,  garaży. Warto też podkreślić, iż styropapę można układać na podłożach betonowych, drewnianych, papowych, a nawet wykonanych z blachy trapezowej. Dlatego jest to idealne rozwiązanie nie tylko w przypadku nowego budownictwa, ale również podczas przeprowadzania termomodernizacji obiektów. Przy tym sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych oraz wielkopowierzchniowych. Podejmowania decyzji o zastosowaniu styropapy  nie ogranicza żaden rodzaj powierzchni. Warto zwrócić uwagę na to, że styropapa  jest też montowana w nowoczesnym budownictwie, gdzie zastosowano dachy zielone. W takim przypadku doskonale dopasowuje się do zastosowanych technologii, a przy tym stanowi doskonałą izolację oraz zabezpieczenie przed wodą.