Granulat Styropianowy

 

Granulat styropianowy - Granulat Styropianowy - GranulatBGranulat styropianowy znajduje zastosowanie jako:

 • wypełnienie puf, materacy, poduszek
 • wypełnienia mebli, drzwi i okien
 • wypełniania zabawek,
 • wypełnienie do kartonów
 • wypełnienie metodą wdmuchiwania przestrzeni w murach warstwowych i stropodachach,
 • jako dodatek do styro-betonu, ciepłego-betonu

 

 

Granulat styropianowy - MegastyroZalety granulatu oryginalnego:

 • Sprężystość
 • Wielkość kulek styropianowych: od 4 do 6 mm.
 • Kulki są równe i okrągłe
 • Brak zanieczyszczeń oraz szkodliwych substancji
 • Styropian składa się w 98% z pary wodne, jest więc to bezpieczny produkt

Granulat styropianowy oryginalny pochodzi bezpośrednio z procesu produkcji styropianu

 

 

 

Granulat można zakupić w naszym sklepie internetowym www.centrumstyropianu.pl lub allegro.

Granulat styropianowy produkowany przez firmę Megastyro posiada niepowtarzalny ATEST HIGIENICZNY PZH.

ATEST HIGIENICZNY HK/B/0434/01/2017

 

Produkt z atestem

 

Postać handlowa 

W naszej firmie dostępny jest granulat styropianowy w opakowaniach 100, 200, 300, 400, 500 i 600 litrów

 

DO POBRANIA:

Atest higieniczny HK/B/0434/01/2017

 

Czym wyróżnia się granulat styropianowy?

Trudno dostępne miejsca nie muszą już powodować szybkiej utraty ciepła. W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się granulaty styropianowe, które uszczelnią każdą przestrzeń. Z tego rozwiązania można korzystać nie tylko w trakcie budowy domu - najlepiej, gdy jest on w stanie zamkniętym, a także podczas przeprowadzania prac remontowych, związanych z ocieplaniem. W ofercie firmy MEGASTYRO  dostępny jest granulat styropianowy najwyższej klasy, który jest niezwykle lekki, a przy tym zapewnia naprawdę skuteczną izolację. Ten materiał wyróżnia się też współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie 0,043 W/(m.K), dlatego jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko do domów jednorodzinnych, ale również innych budynków. Kolejną cechą charakterystyczną dla tej metody izolacji jest wysoka sprężystość oraz możliwość spienienia do dowolnej wagi.

Kiedy warto postawić na granulat?

Styropian w granulkach to bardzo dobry sposób izolacji wielu przestrzeni, do których trudno dotrzeć. Dlatego szczególnie jest to polecana metoda do uszczelniania poddaszy, stropodachów, a także wolnych przestrzeni w murach. Przy wykorzystaniu sprężonego powietrza specjaliści umieszczą granulaty w odpowiednim miejscu, dzięki czemu budynek stanie się szczelny, co z łatwością można dostrzec, chociażby dzięki malejącym kosztom ponoszonym za ogrzewanie. Taka forma izolacji jest również doskonałym rozwiązaniem podczas docieplania podłóg. Cały proces jest nieinwazyjny, więc szybko i sprawnie można wprowadzić granulaty styropianowe we właściwe miejsca. Ten materiał sprawdza się także do wypełniania niektórych mebli, np. puf oraz do tworzenia wyjątkowych ozdób przez plastyków czy florystów. Poza tym można go wykorzystywać w ogrodnictwie do spulchniania ziemi. Szerokie zastosowanie granulatów sprawiło, że obecnie stał się  bardzo popularnym produktem, a podczas ocieplania budynków coraz częściej staje się nowocześniejszym zamiennikiem wełny mineralnej.

Jakie są najważniejsze właściwości granulatu styropianowego?

Niski współczynnik przewodzenia ciepła to nie jedyna właściwość granulatu styropianowego, która wpływa na uniwersalność i wysoką skuteczność tego materiału. Warto też podkreślić, iż produkt jest odporny na starzenie się, więc skutecznie będzie chronił dom przed utratą ciepła nawet przez wiele, wiele lat. Poza tym granulaty są odporne na bakterie, gryzonie, grzyby i insekty, co sprawia, że jest to wyjątkowo bezpieczny materiał. Granulat styropianowy  zapewnia nie tylko izolację, ale również chroni konstrukcję budynku. Ogromną zaletą tego rozwiązania są także właściwości samogasnące, dzięki czemu w trakcie zaprószenia ognia granulaty ułatwią gaszenie pożaru, a nawet uniemożliwią rozprzestrzenianie się płomieni.

Jak wypełniać wolne przestrzenie przy pomocy granulatów?

Pomoc specjalisty jest bardzo ważna w trakcie montażu granulatów styropianowych. Przede wszystkim ze względu na precyzję, która decyduje o dotarciu kulek styropianu w odpowiednie miejsca. Poza tym do wypełnienia poszczególnych przestrzeni konieczne jest użycie specjalnej maszyny do wdmuchiwania kulek za pomocą  sprężonego powietrza. Dzięki temu granulaty dotrą do miejsc oddalonych nawet o kilkanaście metrów. Korzystanie z tej metody izolacji nie wymaga wiele czasu, dlatego już wkrótce Twój budynek przestanie tracić ciepło — skontaktuj się z firmą MEGASTYRO, a o to zadbamy.