Kształtki Dachowe MEGASTYRO

Kształtki dachowe 

Kształtki dachowe produkowane przez firmę Megastyro mają na celu skierowanie wody z dachu w kierunku rynny lub leja wpustowego.

Proponujemy następujące rozwiązania systemu spadkowego  Megastyro w postaci różnych kształtek dachowych.

Poniżej przedstawiamy produkowane przez firmę Megastyro kształtki dachowe które są częścią naszego systemu płaski dach Megastyro.

 1. Kształtki dachowe ze spadkiem jednostronnym jest to najczęściej stosowany typ kształki styropianowe na płaskim dachu

  Systemy dachowe - Kształtki Dachowe - Kształtka jednostronna
 2. Kształtki dachowe grzbietowe ze spadkiem dwu kierunkowym tego rodzaju kształtki styropianowej używa się najczęściej w przypadku gdy rynna znajduje się po obwodzie dachu płaskiego.

  Systemy dachowe - Kształtki Dachowe - Kształtka grzbietowa
 3. Kształtki dachowe korytkowe ze spadkiem do jednego miejsca ten rodzaj kształtki styropianowej pozwala nam odprowadzić wodę bezpośrednio do wpustu dachowego lub w inne wybrane miejsce.

  Systemy dachowe - Kształtki Dachowe - Kształtka korytkowa
 4. Kształtki dachowe tzw. kontr-spadki styropianowe służą do kierowania wody w odpowiednie miejsce tak aby woda nie stała przy attyce dachowej ale została skierowana do wpustu dachowego. Cechą charakterystyczną tego rodzaju kształtek dachowych są kształt trójkąta prostopadłego o dwóch bokach o małej grubości a jednym o dużej grubości styropianu spadkowego.

  Systemy dachowe - Kształtki Dachowe - Kontr-spadki styropianowe
 5. Odboje kominowe, świetlikowe, wyłazów dachowych, szybów wind. Zadaniem tego rodzaju kształtek styropianowych jest odprowadzenie wody która może stać przy np. kominach. Poniżej odbój w wersji już laminowanej papą ale może być też bez papy.

 Systemy dachowe - Kształtki Dachowe - Odbój kominowy oklejony papą

Jeśli poszukują Państwo pomocy w doborze styropianu spadkowego na dach płaski proszę wysyłać do nas rzuty dachu w dowolnej formie e-mai (pliki dwg. pdf. jpg.) mogą być zwykłe szkice na kartce papieru, można też do nas wysyłać zdjęcia z projektów zrobione telefonem pod numer 665 485 251.

Dział techniczny firmy Megastyro odpowie na każde zadany przez Państwa pytania oraz opracuje na podstawie przesłanych rzutów dachu projekt ułożenia kształtek dachowych.

Zapraszamy do kontaktu dział projektowy firmy Megastyro Sp. z o.o.

Kształtki dachowe styropianowe wchodzą również w system na dachy płaskie Megastyro Płaski Dach opracowany przez naszą firmę